Ubytování

 
 
 
 

HOTELY

 

    Na Slovensku je nespočet hotelů od jedno-hvězdičkových až po luxusní pěti-hvězdičkové. Nejlépe je, pokud si ubytování vyřídíte sami bez různých zprostředkovatelských agentur a cestovních kanceláří. Hotely vycházejí cenově přibližně jako v ČR, pouze v Tatrách se ceny hotelů pohybují na úrovni západoevropských cen. Záleží také, zda-li Vás budou považovat za „domácího“ či zahraničního turistu.

 
 
 

PENZIÓNY

 

    Nabídka penziónů je u našich východních sousedů opravdu široká. Bývají levnější než hotely a často mívají zvláštní „domáckou“ atmosféru.

 
 
 

HOSTELY

 

    Jeden z nejlevnějších způsobu ubytování určen zejména studentům a lidem, kteří jsou rádi obklopeni mladými lidmi. Hlavně přes léto se z mnoha vysokoškolských kolejí stávají hostely. Hostely bývají často situovány v příznivé vzdálenosti od městských center nebo dopravních spojů.

 
 
 

CHATY

 

    Často nejlepší cestou do hor či různých zajímavých přírodních lokalit je ubytování v chatě. Je-li větší kolektiv,  může se pobyt na chatě stát i cenově velmi výhodným.

 
 

UBYTOVÁNÍ V SOUKROMÍ

 

    V poslední době se začíná na Slovensku rozrůstat počet nabídek na ubytování v soukromí. Tato forma ubytování nabízí zajímavý pohled na život „domácích“, kteří se o Vás starají a rádi Vám poskytnou informace všeho druhu.

 
 
 

KEMPY

 

    Nejlevnější možnost ubytování představuje pobyt v kempech, kterých můžete na území SR najít kolem 80-ti. Pokud by se Vám podařilo sehnat mapu AUTOKEMPING vydanou Slovenskou agenturou pro cestovní ruch,  máte ideálního průvodce po všech kempech v SR. 

 
 
 
 

Dobrými pomocníky při vyhledávání ubytování mohou být webové stránky:

- slovenské: www.hotel.sk a www.travelguide.sk

- anglická: www.smile.sk/hotelsearch/search_main.html

 

sk_049_sm.jpg 3.3K