MENU

 
ZÁKLADNÍ INFORMACE
POPIS CHATY
POBYTY  A  VÝLETY
HISTORIE  FOTOGRAFIE
CENÍK  A  SMLOUVA
  

KONTAKT:
info@info-tour.info

 Telefon:

284680584

737422079

Horská chata  AC Světlá, Vítězná 157, 468 41 Šumburk nad Desnou

 

 

 

 

 

 


           Pension - horská chata AC Světlá se nachází ve východní části Jizerských hor na hranici s Krkonošemi. Leží ve stráni mezi Kořenovem, Příchovicemi a Tanvaldem v nadmořské výšce 720 metrů. Dva kilometry je vzdálená hlavní silnice E65 spojující Prahu a Harrachov se zastávkou dálkového autobusu. Místní autobusová linka má zastávku přímo u chaty.

     Doporučená příjezdová trasa /i v zimě dobře udržovaná/ je od Prahy přes Železný Brod nebo Jablonec nad Nisou do Tanvaldu. V Tanvaldu před nádražím ČD (u domu sportu Čermák) odbočit doprava na Český Šumburk, po asi 1,5 km stoupání a serpentýn přes křižovatku směr Světlá (neodbočovat vpravo na Český Šumburk!), pokračovat rovně směr Příchovice a po 2,5 km serpentýn a stoupání se dostanete k Chatě Světlá.

     V létě je okolí využitelné pro pěší turistiku a výlety na kolech (v objektu půjčovna horských kol), rekreační sporty, houbaření a další. Výlety lze plánovat do okolních měst, přírodních i historických zajímavostí kraje. U chaty jsou k dispozici dvě hřiště pro sportovní využití a ohniště, nedaleko v lese je větší hřiště s brankami.

    V zimě jsou v okolí perfektní terény pro běžky. Běžecká magistrála, trasa po hřebenech Jizerských hor a západní části Krkonoš  začíná 2 km od objektu. U chaty je mirný 200 m dlouhý svah s vlastním lanovým vlekem.  V nedalekém okolí najdete sjezdařské tratě (U čápa 0,7 km, Český Šumburk 0,5 km, Parlament 1,5 km, Rejdice 3 km, Paseky, Špičák, Harrachov atd.).          

ZPĚT

Minimální roslišení 800x600x16 bit, doporučené 1024x768x16 bit a vyšší. max 1600x1200
Web Design bY PepeK